
Stolička bola v spodnej časti hrdzavá, aj keď pôvodne krásne červená. Hrdzu som klasicky ošmirgľovala a keďže Powertex tuží aj kov – dala som pokus a očistenú časť som natrela najskôr transparentným Powertexom. Po zaschnutí a vyhodnotení, že to môže byť, som prisypaním pigmentov Powercolor získala odtieň ako originál /červený + oranžový pigment/.Po druhej, niekde tretej vrstve už boli miesta po hrdzi prekryté. Opäť sa ukázal Powertex ako môj domáci pomocník.
Tak a ideme na krycie schopnosti Lumiere a Neopaque. Na nasledujúcich obrázkoch to je vidieť presnejšie.
Neopaque žltá a červená je krycia na tmavom podklade až po druhej vrstve. Ak sa dá ako podklad biela – je krycia v prvej vrstve. Neopaque zelená a modrá sú krycie v prvej vrstve.



Lumiere odtiene 542 – citrónovo zelená, 544 – karmínovo červená a 562 – olivovo zelená sú krycie až v druhej vrstve. Olivovo zelená sa mi zdá veľmi špeciálny odieň – po prvej vrstve zostávajú na povrchu len lesklé hnedé zložky a všetka zelená vsiakla do vnútra. Očakávaný olivovo zelený odtieň sa ukázal až po druhej vrstve. Odtiene 552, 569 a 570 sú krycie už v prvej vrstve. U ostatných odtieňov je krycí efekt prijateľný aj v prvej vrstve – druhá vrstva môže byť ak je treba farbu zvýrazniť.
Zaujímavé bolo aj šitie stoličky, zo šijacieho stroja bolo treba vybrať ihlu aj šijaciu pätku, vložiť do stroja, znovu založiť ihlu a pätku, zašiť + 2 ďalšie ruky navyše, čo stoličku držia pri šití a zakladaní a všetko pravidelne opakovať až je hotové - no, zabavili sme sa.
Krásne letné dni všetkým želá
Ivina